Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Ahojda, Obrazek

jmenuji se Exclusive Brown Gasko Prim, rozená taktéž, ale pro přátele jsem Hajda. Původem pocházím odněkud z Anglie či Skotska, ale anglicky umím sotva haf a skotsky ani to ne. Bydlím v Černilově čp 82. Myslím, že mě místní lidi mají rádi. Jsem pes domácí, i když mě domů pouštějí vždy jen na chvíli. Proto jsem si zvykla na svou boudičku na zahradě, kterou vlastním. Jsem hnědobílá a měřím 49 cm. Není taktní pro dámy sdělovat věk a váhu, proto tak nečiním. Vlastní mě mí dva kamarádi, Petr a Věrka. O nich až po mě.

ObrazekMezi mé záliby patří koukaní na andulky a králíky, a to co možná z největší blízkosti a vůbec pasení všech zvířátek. Proto mi údajně říkají pes pastevecký. Dále pak moc ráda aportuji míčky všech druhů, klacky, pet lahve a vůbec všechny věci, které se mi vejdou do tlamy. No, je pravda, že nějaké se tam nevejdou. Mám perfektní taktiky, jak donutit kohokoli, aby mi něco házel. Pokládám míček přímo do cesty a upřeně na něj koukám a pokud je někdo opravdu natvrdlý, tak mu míček dávám do dlaně. A to už snad musí pochopit každý.

Moc ráda plavu a běhám u kola, jezdíme v zimě na běžky a v létě na vandry. Umím dokonce jezdit na kanoi. Hrozně ráda se také nechávám drbat, snad proto jsem i pes drbací. Mazlení si zkrátka užívám. Často bývám spatřena ležíc u vchodových dveří a hlídám, zda nejde nějaký potencionální drbač nebo odhazovač míčků. Obrazek

Oficiálně nestojí mé vzdělání za moc. Já si ale myslím, že už toho hodně umím, ale certifikáty furt žádný. Snad si mí kamarádi najdou čas a "uplatí" nějakého rozhodčího, abych už taky nějaký to lejstro měla. Kamarádi ale tvrdí, co s cárama papíru? Těch se nenajím a adrenalin z nich taky neteče. Na výstavě jsem byla jen dvakrát a hned mám v boudě na poličce pohár.

Má stálá rodina se skládá převážně ze dvou členů, výše zmíněných kamarádů. Ti studují Pedagogickou Fakultu v HK obor TV a ještě něco. Mě však zajímá TV, jelikož rádi sportují a hrají různé hry, hlavně míčové. A já smím s nimi.

ObrazekKdyž o tom tak přemýšlím, vůbec mi nepřijde, že bych vedla psí život. Pokud někde zrovna nelítám, tak právě ležím u dveří a hlídám. Každý kamarád - i ty - je vítán. 

 

Obrazek